• Diğer

Samsun

Halk hizmetlerimizi mukayese etsin

Başkan Demirtaş’a Asarcıklılar’dan tam destek

Halk hizmetlerimizi mukayese etsin

26 Şubat 2014 11:57
-A

+A

Başkan Demirtaş’a Asarcıklılar’dan tam destek

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Klasik bir siyasetçi anlayışı ile halkımızı rahatsız edici konuşmalar yapmayız. Biz ilçemize yaptığımız hizmetleri, bizde önce bu makamda hizmet yapmış belediye başkan aday adaylarımızın yaptığı hizmetleri halkımızın mukayese etmesini isteriz” dedi

 Asarcık Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bayram Çevrim ve yönetim kurul üyeleri ile İlkadım Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa katılan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Yapılacak seçimlerde oy verecek vatandaşlarımız hizmeti iyi yapan insanlara destek vermesi lazım. Belediye Başkanlığı yarışında denenmiş 3 adayın içinde yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diye konuştu.

 ÇABA SARF EDİYORUZ”

Hemşehri dernekleri, sosyal,  kültürel, ahlaki, eğitimsel etkinlik ve işlevlerde de bulunduklarına vurgu yapan Demirtaş, “Hitap ettikleri kitlenin kültürel değerlerini yaşatmak için özel gayret gösteriyorlar. Bu sebeple çok önemli bir görevi yerine getiriyorlar. Belediye olarak, sosyal değerlerin halka taşınmasında yoğun çaba sarf ediyoruz. Gönüllü kuruluşların bu konuda yapacağı çalışmaları çok anlamlı ve önemli buluyorum” şeklinde konuştu.

 ASKIDA EKMEĞİ GÜNÜMÜZE TAŞIDIK”

‘Türkiye yapılış ve işleyiş bakımında tek olan Halk Ekmek’in ekmek fiyatlarına piyasada nazım rolü üstlenmesinin yanı sıra hijyenik sağlık ekmeği halkımıza sunulmasını temin etmesi için vaat ettiğimiz Halk Ekmek Fabrikasını ilçemizde hayata geçirdik’ diyen Başkan Demirtaş, “Askıda Ekmek ile Osmanlı döneminde fırınlarda dar gelirli ailelerin ekmek almasını sağlayan bu uygulamayı modernize ederek günümüze taşıdık. Dar gelirli ailelere 2’lik ve 4’lük kuponlar vererek ihtiyaç sahibi insanlarımızın hijyenik ekmeği sofralarına taşıdık. Halkımızın da  bu sisteme katkı sağlamaları için GSM operatör sistemleri  ile  anlaşarak,Askıda Ekmek’te SMS dönemi hayata geçirdik. Avea, Vodafone, Turkcell Ekmek yazıp 9086 SMS gönderdiğiniz takdirde 5 TL ekmek bağışında bulunuyorsunuz” ifadelerini kullandı.

 8 BİN ÇOCUĞA TRAFİK EĞİTİMİ

Başkan Demirtaş, şöyle devam etti; “Derebahçe Mahallesi’nde 5 dönümlük bir arazi üzerine ana sınıfı ve ilköğretim okullarına giden öğrencilerimize önce teorik, sonra ise akülü araçlar ile uygulamalı eğitim verdiğimiz Trafik Eğitim Pistini hayata geçirdik. Valiliğimizle yaptığımız protokolle Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü, Belediyemiz ve Trafik Şube Müdürlüğü ile koordineli olarak 17 ilçemizden sekiz bin çocuğumuza trafik eğitim dersi verildi. Bu ülkemizde ilk defa sosyal sorumluluk ile eğitime katkı verdiğimiz bir örmek uygulama.”

 BAŞARILI PERSONELE ÖDÜL

Demirtaş, daha sonra ise “Yeni dönemde halkımızı yola devam kararı verirse, belediyeyi kurumsal bir yapıya kavuşturmak için öncellikle üreten, çalışan, emek,gelişim için emek sarf eden personellerimizi ödüllendireceğiz. Bu düşünce çerçevesinde başarılı personellerimize, yurt içi tatil, haftalık izin, ikramiye, maaş prim uygulamasını belediyemizde hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...